To bylina o niezwykle dekoracyjnych liściach najładniej prezentuje się sadzona w grupach lub na obwódkach. Ponieważ szybko się rozrasta, świetnie sprawdzi się jako roślina okrywowa. Doskonałe warunki dla brunery wielkolistnej panują zwłaszcza przy brzegach zbiorników wodnych.

Rośnie w kępach osiągających wysokość 30-45 cm i podobną szerokość. Jej główną ozdobą są duże liście o jajowatym lub sercowatym kształcie, dorastające do 25 cm długości. Mają zazwyczaj ciemnozieloną barwę, a od spodu pokrywa je meszek. U niektórych odmian występują białe lub kremowe unerwienie i obrzeża liści. Baldachowate kwiatostany brunery wielkolistnej składają się z gwiazdkowatych, błękitnych lub białych kwiatów, które pojawiają się na przełomie maja i czerwca.

Brunera wielkolistna wymaga żyznej, świeżej i wilgotnej gleby. Niedobory wody mogą poskutkować zanikiem liści. Bylina ta czuje się najlepiej na stanowisku częściowo zacienionym, ale regularnie nawadniania będzie rosła również w pełnym słońcu. Większość odmian jest całkowicie mrozoodporna. Brunery nie atakują też szkodniki ani choroby.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

BRUNERA WIELKOLISTNA sadzonka UŁUDKA BRUNNERA

  • Kod produktu: roślina ogrodowa
  • Dostępność: W magazynie
  • 6.99 PLN